Wybór odpowiednich okien nie jest tak prosty, jakby mogło to się wydawać. Na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów, a rozpiętość cen jest bardzo duża. Przy wyborze okien należy zastanowić się jakie parametry techniczne będą spełniały nasze wymagania. Bardzo ważna jest tutaj szczelność okien, ponieważ to ona decyduje o tym, czy pomieszczenia będą trzymały ciepło.

Z jakimi rodzajami okien możemy spotkać się na rynku?

Rynek stolarki okiennej jest bardzo szeroko rozbudowany. Właściwie co roku pojawiają się nowe rodzaje okien, które spełniają coraz więcej wymagań klientów. Najpopularniejsze są okna PVC, które wykonane są z tworzywa sztucznego o nazwie polichlorek winylu. Są one najtańsze, dlatego też wybierane są przez większość Polaków. Cechują się one bardzo dużym bezpieczeństwem oraz odpornością na czynniki atmosferyczne, takie jak wiatr czy promienie słoneczne.

Kolejnym rodzajem są okna aluminiowe, które głównie służą do zabezpieczania okien drewnianych od zewnętrznej strony. Są one odporne na działanie wilgoci i zmienną pogodę. Okna te stanowią dodatkową barierę dla potencjalnych włamywaczy. Ostatnim rodzajem okien, które można spotkać na rynku, są te wykonane z drewna. Uważa się je za najlepsze na rynku, ze względu na bardzo dobrą izolację termiczną. Okna drewniane dobrze będą prezentowały się we wnętrzach skandynawskich oraz tradycyjnych.

Rodzaje okien ze względu na ich konstrukcję.

Najpopularniejszym rodzajem są okna jednoramowe, ponieważ są one najtańsze. Poza nimi na rynku można spotkać się z oknami skrzynkowymi, krosnowymi oraz ościeżnicowymi. Jeżeli chodzi o okna jednoramowe, to najczęściej zbudowane są one z pojedynczej ościeżnicy i jednego skrzydła, które otwiera się do wewnątrz pomieszczenia.

Okna skrzynkowe charakteryzują się tym, że podstawą konstrukcji jest krosno i ościeżnica, do których zamocowane jest podwójne skrzydło, które otwierane jest do środka. Jeżeli chodzi natomiast o okna krosnowe, to rama okienna składa się w nich z jednego elementu o prostokątnym przekroju. Bardzo często projektowane są one jako okna nieotwieralne.

Czy okna PVC są drogie?

Okna wykonane z polichlorku winylu są najtańsze wśród wszystkich rodzajów okien. Cieszą się dużym zainteresowaniem Polaków, natomiast ich ceny drastycznie wzrastają. Kwota, którą należy zapłacić za okna, zależy przede wszystkim od ich rozmiaru, kształtu, koloru czy sposobu otwierania.

Widełki cenowe okien PVC są bardzo szerokie. Najbardziej tradycyjne okno o standardowych wymiarach będzie kosztować około 800 zł. Natomiast za okna o niestandardowym wymiarze możemy zapłacić nawet 5000 zł.

Więcej informacji znajdziesz na stronie okna pvc.

dayloans10doqd.com -renoma.pl nuity.org