Inwestorzy wznoszący budynki zaprojektowane zgodnie z trendami architektonicznymi odchodzą od standardowych, białych okien z PCV. Ich miejsce coraz częściej zajmują okna o wykończeniu podkreślającym designerską bryłę. Wśród trendsetterów ceniących surowe formy szczególnie dużą popularnością cieszą się okna grafitowe. Jakie rozwiązania zapewnią pożądany efekt wizualny, a jednocześnie pozwolą zachować optymalny bilans cieplny budynku? Sprawdź!

Okna grafitowe z aluminium

Okna grafitowe wykonane z aluminium są minimalistyczne, eleganckie i stonowane. Ciekawie kontrastują z jasną elewacją, świetnie komponują się z drewnianymi elementami, wnoszą do wnętrza klasę i harmonię. Szczególnie dobrze „czują się” w loftach i apartamentach typu studio. Większość okien grafitowych dostępnych na rynku wyprodukowana jest z aluminium. Właściwości metalu pozwalają produkować z niego imponujące, wielkoformatowe przeszklenia z wąskimi ramami. Aluminium wyróżnia się wysoką odpornością na czynniki zewnętrzne (wilgoć, promieniowanie UV, skrajne temperatury) oraz uszkodzenia mechaniczne. Utrzymanie metalowych ram w nienagannej czystości jest dziecinnie proste!

Okna drewniano-aluminiowe

Warto mieć świadomość, że aluminium jest przewodnikiem ciepła, a dodatkowo słabo tłumi dźwięk. Osobom poszukującym niezawodnych, a jednocześnie efektownych okien spełniających rygorystyczne normy budownictwa pasywnego polecamy okna drewniano-aluminiowe. Głównym budulcem okien jest solidne, długowieczne drewno. Zewnętrzna część ramy pokryta jest aluminium w dowolnym kolorze. Profile świetnie prezentują się od każdej strony. Naturalny surowiec dodaje aranżacjom szlachetności i przytulnego ciepła.