Proces odchudzania nie zawsze przebiega tak, jak tego chcemy. Dieta i ćwiczenia pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów i redukcji nadmiarów tkanki tłuszczowej. Nadal jednak może pozostać cellulit na udach czy fałdki tłuszczyku na brzuchu. W zredukowaniu tych niedoskonałości pomóc mogą skuteczne zabiegi modelowania ciała, z których skorzystasz w najlepszych klinikach medycyny estetycznej. Przedstawiamy kilka procedur polecanych przez ekspertów.

Odchudzanie a zabiegi modelowania ciała

Podstawą w dążeniu do szczupłej i zgrabnej sylwetki powinien być zdrowy tryb życia. Niskoprzetworzona dieta bogata w warzywa i owoce, odpowiednie nawodnienie organizmu oraz regularne treningi umożliwiają osiągnięcie docelowej masy ciała i utrzymanie jej na prawidłowym poziomie. Ćwiczenia w dużej mierze przyczyniają się do wyrzeźbienia sylwetki, jednak są takie obszary ciała, które kształtuje się trudniej. Korzystanie z zabiegów modelowania ciała nie jest pójściem na łatwiznę – zapewniają eksperci z Kliniki La Perla w Bolesławcu. Procedury te stworzone zostały po to, aby poprawiać to, z czym dieta i ćwiczenia sobie nie poradziły. Zabiegi modelowania ciała nie są jednak zalecane dla osób otyłych i ze znaczną nadwagą. Najpierw zalecana jest dieta redukcyjna, a dopiero po osiągnięciu optymalnej masy ciała można skorzystać z aparaturowych metod kształtowania sylwetki. Poniżej przedstawiamy 3 zabiegi modelowania ciała, z których chętnie korzystają Pacjenci klinik medycyny estetycznej.

Zabiegi, które pomagają w modelowaniu ciała

Endermologia, czyli intensywna stymulacja tkanek

Endermologia polega na zastosowaniu dwóch niezależnie sterowanych rolek masujących, które umożliwiają wykonanie bardzo intensywnego masażu, pobudzającego tkankę na wszystkich głębokościach. Rolki zwijają fałd skóry, który następnie masowany jest w różnych kierunkach. Dzięki temu możliwe jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej oraz pobudzenie produkcji kolagenu w skórze. Dla osiągnięcia optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów, które można wykonywać nawet codziennie. Endermologia przyspiesza i wzmacnia efekty treningów, ale nie zobaczysz ich od razu. Zainicjowane procesy potrzebują czasy, aby się w pełni zrealizować.

Kriolipoliza w połączeniu z falą akustyczną

Innowacyjną metodą modelowania ciała jest połączenie dwóch technologii: kriolipolizy oraz fali akustycznej. Pierwsza z nich to inaczej zamrażanie tkanki tłuszczowej. Pozwala na redukcję znacznych depozytów tkanki tłuszczowej dzięki jej schłodzeniu do minusowych temperatur. Z kolei fala akustyczna oddziałuje na skórę i tkankę podskórną, przyczyniając się do redukcji cellulitu. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się serię 4-6 zabiegów.

Bezwzględne dla tłuszczu ultradźwięki

W nieinwazyjnym usuwaniu tłuszczu pomagają też ultradźwięki. Najnowsza technologia HIFU dociera daleko w głąb tkanki podskórnej i skutecznie rozbija komórki tłuszczowe. Przy okazji pobudza też skórę do rozpoczęcia syntezy kolagenu, który przyczynia się do jej lepszego napięcia. W wielu przypadkach wystarczy tylko jeden zabieg HIFU, aby osiągnąć optymalne efekty.

Dokąd wybrać się na zabieg modelowania ciała?

Z zabiegów modelowania ciała można skorzystać w klinikach medycyny estetycznej, ale też w salonach kosmetycznych czy nawet w klubach fitness. Przy wyborze miejsca warto kierować się tym, czy w danym miejscu pracuje wykwalifikowany personel. Tego typu zabiegi powinny być wykonywane przez doświadczonego kosmetologa na urządzeniach posiadających odpowiednie certyfikaty. Upewnij się, czy miejsce, do którego się wybierasz, może pochwalić się profesjonalizmem.

Szukasz kliniki medycyny estetycznej, która wykonuje skuteczne zabiegi modelowania ciała? Odwiedź tę stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji.

i-dump.org zczawnica.org ya.pl