Narty czy snowboard, snowboard czy narty, oto jest pytanie, które zadaje sobie wielu miłośników białego szaleństwa. Co wybrać? Na czym najpierw powinno uczyć się jeździć nasze dziecko?

Snowboard, alternatywa dla nart

Tak naprawdę nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zwolennicy snowboardu z całą pewnością powiedzą, że tylko deska. Z kolei zagorzali narciarze nawet nie dopuszczają myśli, aby zamienić narty na deskę i każdy bez problemu wskaże tu konkretne, subiektywne argumenty. Planując ferie zimowe i obóz warto po prostu porozmawiać z dzieckiem i dowiedzieć się, w jakim kierunku chciałoby iść. Wszystko zależy też od tego czy nasza pociecha posiada już pewne umiejętności w jeździe na jednym czy drugim sprzęcie czy nie.

Wiele firm, jak np. Róża Wiatrów organizuje zarówno narciarskiej, jak obozy snowboardowe dla dzieci, zatem bez problemu mogą one stawiać pierwsze kroki i na nartach, i na desce. I co najważniejsze – pod okiem wykwalifikowanych instruktorów! Czyli sukces gwarantowany!

Trzeba wiedzieć, że technika jazdy na nartach i snowboardzie różni się od siebie. I początkowo “przesiadka” z jednego sprzętu na drugi może być niemałym wyzwaniem. Jednak pod okiem fachowca wszystkiego można się nauczyć.

Snowboard na Chopoku

Świetnym rozwiązaniem, aby poznać podstawy techniki jazdy na snowboardzie jest uczestnictwo w zimowisku. Obóz snowboardowy to czas, gdy na stoku spędza się naprawdę sporo czasu, a wiadomo – praktyka czyni mistrza! Jeśli nasze dziecko będzie stawiało swoje pierwsze kroki na desce, to wybierając ofertę koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, by stok, na którym ma się uczyć był przygotowany naprawdę profesjonalnie. Doskonałe warunki spełnia obecnie naprawdę wiele ośrodków, zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Ale świetne i do tego naturalne ukształtowanie, jak na Chopoku jest po prostu rozwiązaniem idealnym dla każdego. Obóz snowboardowy to czas, w którym dzięki treningowi dziecko szybko rozwija się i każdego dnia nabywa nowych umiejętności. A Chopok to wiele tras, o różnej długości, o różnym stopniu trudności. Dla tych, którzy radzą sobie już całkiem sprawnie stwarza możliwości ciekawych przejazdów, modyfikacji tras, dzięki czemu nigdy nie będzie nudno!

Zimowiska snowboardowe to niezapomniana przygoda, szczególnie, że dziecko spędzać będzie czas nie tylko na stoku, ale również ma możliwość pozwiedzać. W końcu ważne są też inne aspekty. Zimowiska dla młodzieży to wyjątkowy czas, kiedy można poznać wspaniałych ludzi i zawierać przyjaźnie na całe życie.