Niewielkie ogrody dają wiele możliwości aranżacji – mówią specjaliści i projektanci mebli ogrodowych. Aranżacje małych ogrodów mogą nawiązywać do stylu prowansalskiego, minimalistycznego czy nowoczesnego. Od nas zależy wybór konkretnych mebli, dodatków czy oświetlenia.

Aranżacje małych ogrodów w sposób nowoczesny!

Nowoczesne przestrzenie zielone przyciągają i zachęcają do spędzania w nich czasu. Nowoczesne aranżacje małych ogrodów to świetny pomysł na stworzenie wygodnej i praktycznej strefy relaksu. Podstawą powinny być trwałe i eleganckie meble – dobrym pomysłem okażą się komplety technorattanowe. Meble technorattanowe są lekkie, trwałe, odznaczają się doskonałą prezencją. Atutem jest też szeroki wybór elementów, co pozwala na zaprojektowanie strefy wypoczynkowej dopasowanej do własnych potrzeb. Aranżacje małych ogrodów uzupełnią zadaszenia tarasowe, czyli funkcjonalne pergole. Zadaszenia mogą osłonić wybrany obszar ogrodu przed promieniowaniem słonecznym – konstrukcje wznoszone są modułowo, a dach pergoli wykonany jest z ruchomych lameli. Dzięki takiej konstrukcji dachu użytkownicy mogą samodzielnie decydować o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Klasyczne aranżacje małych ogrodów

Aranżacje małych ogrodów mogą mieć też klasyczny charakter. W stworzeniu takiej przestrzeni pomogą meble rattanowe, które zapewnią wygodę, ale też znacząco podniosą estetykę otoczenia. Meble z rattanu tworzone są ręcznie, co sprawia, że stanowią one nie tylko wygodny element wypoczynkowy, ale i funkcjonalną ozdobę. Rattan pozyskiwany do produkcji mebli pochodzi z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Oznacza to, że produkcja mebli nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. W czasie jesieni i zimy meble rattanowe warto okryć pokrowcami lub też schować do przewiewnego pomieszczenia.