Każdy, kto ma pojęcie o budowlance i nowoczesnych technologiach powinien dowiedzieć się czegoś więcej o prefabrykowanych ścianach betonowych. Takie konstrukcje monolityczne są bowiem w ostatnim czasie coraz częściej stosowane przez duże firmy budowlane, którym zależy, by szybko i sprawnie wznieść budynek. Co ciekawe, tego typu materiałami interesują się również klienci indywidualni, którzy planują budowę domu, sklepu lub biura.

Ściany prefabrykowane betonowe

Te proste konstrukcje zyskały w ostatnim czasie wielu zwolenników. Coraz częściej klienci wybierają nowoczesne technologie, dzięki którym szybciej i taniej można wznieść budynki. Prefabrykowane ściany betonowe są bardzo dobre jakościowo, trwałe i łatwo dostępne.

Co ciekawe, te elementy powstają w fabryce i są dostarczane na plac budowy przez firmy transportowe. Dzięki gotowym elementom można zbudować dom, obiekt sportowy, a nawet blok mieszkalny nawet kilka miesięcy szybciej niż w przypadku korzystania z tradycyjnych bloczków betonowych.

Prefabrykowane ściany betonowe są niedrogą alternatywą dla tradycyjnych ścian

Budowa ściany o powierzchni 1 metra kwadratowego z bloczków z gliny ekspandowanej kosztuje mniej niż typowe bloczki z betonu komórkowego, jednak zazwyczaj materiał ten musi być kupowany luzem, aby uzyskać dobrą cenę. Przy niewielkiej liczbie bloków koszt może być podobny do kosztu betonu komórkowego.

Opisane powyżej rozwiązania mogą być z powodzeniem stosowane w budynkach o najwyższych klasach efektywności energetycznej, przy jednoczesnym skróceniu czasu budowy w stosunku do konstrukcji monolitycznych oraz zmniejszeniu grubości ścianek działowych poprzez zastosowanie jednego z najniższych dostępnych na rynku materiałów termoizolacyjnych o najniższym przewodnictwie cieplnym.

Wady ścian z prefabrykatów

Wiele osób zgodnie twierdzi, iż największą wadą tego typu konstrukcji jest to, że mają one bardzo duże gabaryty i są niezwykle ciężkie, co przyczynia się do tego, że klienci indywidualni mają problem z ich transportem. Ich załadunek oraz rozładunek przy pomocy ciężkiego sprzętu także bywa problematyczny, dlatego też dodatkowe koszty z tym związane mogą wielu klientów odstraszyć.

Ponadto osoby, które zdecyduję się na prefabrykowane ściany betonowe powinny pamiętać o tym, że muszą być one dodatkowo wzmocnione. Warto więc podpytać sprzedawców w hurtowniach budowlanych, w których kupuje się takie konstrukcje, jak odpowiednio je ze sobą połączyć i jak je zabezpieczyć, by przez co najmniej kilkadziesiąt lat służyły klientom.

Więcej informacji znajdziesz na stronie prefabrykowane ściany betonowe.