Zawsze trzeba mieć chociażby podstawowy sprzęt jeździecki, aby móc uprawiać klasyczną jazdę konną. Inaczej ani jeździec nie będzie się dobrze czuł, ani koń. Co znajduje się na takiej liście niezbędnego sprzętu, jeżeli chodzi o konia?

Co przyda się koniowi?

Nigdy za mało tych akcesoriów do jazdy konnej. Sprzęt jeździecki powinien być dobrej jakości, aby móc nie tylko być odpornym na różnego rodzaju czynniki, ale również długo służyć. Od czego należałoby zacząć? Siodło, które musi zostać dopasowane zgodnie z rodzajem jazdy konnej, jaka będzie uprawiana. Ten element musi być bezpieczny, aby nie poranił skóry konia, a do tego zapewniał dobrą stabilizację samemu człowiekowi. Popręg z kolei zależny jest od typu siodła. Podobnie, jak czaprak, który musi znajdować się pod siodłem. Dla bezpieczeństwa i zdrowia zwierzęcia.

Jaki sprzęt jeździecki dokupić?

Idąc dalej, dbając o zdrowie i komfort jeźdźca, należy dokupić puśliskę. Dostępne są modele uniwersalne lub dopasowane zgodnie z uprawianą dyscypliną. Metalowe, aluminiowe, plastikowe, skórzane – jakie strzemiona należy zakupić? Również trzeba wziąć pod uwagę rodzaj jazdy konnej, jaka jest uprawiana. Do tego trzeba oczywiście dorzucić ogłowie i wodze. Jakie wędzidło potrzebne będzie dla konia? Najlepiej, jeżeli będzie ono oliwkowe pojedyncze łamane, dzięki czemu pysk konia nie będzie obszczypany. Kantar i do tego uwiąz, który może posiadać specjalny karabińczyk. Nie można zapomnieć również o ochraniaczach, które także należy dopasować do dyscypliny.