Pierwsze odwiedziny znajomych oraz rodziny po narodzinach dziecka to dla wszystkich wyjątkowe wydarzenie. Każdy z gości chce wręczyć niemowlakowi prezent, ponieważ nie wypada przyjść z pustą ręką, a przede wszystkich chce zobaczyć i przywitać maluszka na świecie.

Czym kierować się wybierając prezent dla noworodka?

Trafiony prezent to taki, który będzie wspierał rozwój dziecka i jak najbardziej mu się przyda. Dobrym pomysłem jest kupno czarno-białych zabawek, ponieważ kolory te kontrastują ze sobą, a co idzie za tym, dziecko jest nimi zainteresowane. Kolejnym ciekawym pomysłem jest pozytywka lub miś czy inna grająca zabawka, które wydaje uspakajające i łagodne dźwięki. Jedną z najpopularniejszych zabawek jest miś szumiś, który uspokaja dziecko poprzez wydawane dźwięki. Dźwięki te są podobne do tych, jakie maluszek słyszał, będąc w brzuchu swojej mamy.

Sprawdzony prezent dla noworodka to także karuzela do łóżeczka, ponieważ sprawdzi się ona zarówno u niemowlaków jak i starszych dzieci i wspomoże w uspokajaniu ich oraz usypianiu.

Na co zwrócić uwagę kupując prezent?

Podczas wyboru odpowiedniego prezentu należy wziąć pod uwagę nie tylko jego walory edukacyjne czy estetyczne, ale także to czy dana zabawka posiada wszystkie niezbędne certyfikaty, które potwierdzą, że zabawka jest odpowiednia, a przede wszystkim bezpieczna dla noworodka. Zabawka dla noworodka nie może zawierać małych elementów, którymi dziecko może się zachłysnąć lub włożyć je sobie do nosa lu ucha. Ważne jest także wzięcie pod uwagę materiału, z jakiego wykonana jest zabawka oraz to, w jaki sposób można ją czyścić. Najlepszymi prezentami będą takie, które łatwo jest utrzymać w czystości.

Czego nie kupować na prezent?

W celu uniknięcia nietrafionych prezentów oraz ich zdublowaniu można zapytać wprost rodziców dziecka, co już mają i czego potrzebują. Jednym z nietrafionych prezentów są pluszowe misie, którymi niemowlak nie będzie się bawił, a które będą tylko zbierać kurz i roztocza. Kolejnymi rzeczami, jakich należy unikać, są ciuszki. Rodzice niemowlaka na pewno maję dla niego wyprawkę z ciuchami w odpowiednim rozmiarze więc nie ma potrzeby kupowania ich więcej, ponieważ trzeba pamiętać, że dziecko szybko rośnie. Kupowanie ciuszków w większych rozmiarach to też nie jest dobry pomysł, ponieważ rodzice dziecka schowają je gdzieś na dnie szafy i zapomną o nich. Może okazać się tak, że jak już znajdą te ubranka będą one za małe na ich pociechę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.