Dla jednych ogromna zmora, dla innych możliwość zarobienia ogromnej ilości pieniędzy. Gdyby nie blockchain software development pojawienie się kryptowalut w takiej ilości, do dnia dzisiejszego nie było możliwe.

Rewolucja na rynku finansowym

Blockchain development services cieszą się ogromną popularnością. Chociaż nie brakuje osób, które w sposób negatywny odnoszą się do rynku krypto. Spowodowane jest to nieznajomością tematu. Aczkolwiek – tak jak wszędzie, tak i w tej kwestii należy mieć w świadomości to, że oszustów nie brakuje.

Na szczęście, nie jedna blockchain development company (m.in. 10Cloud) dba o to, aby wszyscy konsumenci zostali obsłużeni w prawidłowy sposób, oferując im takie usługi, jak blockchain application development. Dużo? Oczywiście, że tak! A to i tak tylko niewielka część z tego, co technologia blockchain jest w stanie zaoferować. Kryptowaluty doprowadziły do rewolucji na rynku finansowym. Dzisiaj można mówić o kilku, bardzo popularnych rodzajach monet internetowych, które są uwielbiane i znienawidzone jednocześnie.

Bitcoin – król jest tylko jeden

Jeżeli ktoś nie słyszał o BTC, to chyba musiał przez ostatnie dziesięć lat spać głębokim snem. To właśnie od tej waluty rozpoczęła się rewolucja. Bitcoin mylnie uważany jest za jedną kryptowalutę. Jest ich kilkanaście rodzai, a BTC osiąga najwyższą wartość. Za stworzenie Bitcoinów odpowiedzialna jest grupa osób, która ukrywa się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jedna wartość BTC, na dzień dzisiejszy szacowana jest na około 220 tysięcy złotych. Aczkolwiek, należy uwzględnić, że kursy zmieniają się na rynku bardzo gwałtownie.

Ethereum – druga generacja blockchain

Czy kiedykolwiek ETH będzie w stanie zdetronizować króla? Najbliższy czas pokaże. Aczkolwiek, na razie nie ma na to żadnych szans. ETH powstało jako odpowiedź na pojawiające się błędy w BTC. Po raz pierwszy świat usłyszał o drugiej generacji blockchain w 2014 roku. Szacowana wartość Ethereum to 14 tysięcy złotych. W porównaniu do BTC, jest to mała wartość, która może podnieść się w górę lub spaść w dół.

Chia – zielona kryptowaluta

To, co kojarzone jest z ekologią, jest trendy, dlatego też Chia w chwili obecnej jest tak mocno popularne. XCH na dzień dzisiejszy kosztuje ok. 600 zł. Jeszcze niższa kwota, która wynika z tego, że Chia ostatnio sporo straciła na wartości. Na tyle, że w ostatnich dniach właściciele kryptowaluty zaczęli ją masowo wyprzedawać, w obawie o swoje pieniądze. Aczkolwiek, należy uwzględnić zmienność wszystkich kursów na rynku kryptowalut.