Stare doniczki kojarzą się przede wszystkim z pojemnikiem, gdzie jest ziemia i rośnie jakaś roślina. Nowoczesna doniczka oprócz swojej podstawowej funkcji, spełnia jeszcze jedną ważną rolę, a mianowicie jest świetną dekoracją, dodatkiem do wnętrza. Można by powiedzieć, że kształt i kolor doniczki bezpośrednio wpływa na ogólny wygląd danego miejsca w domu.

Wielkość doniczki – czy naprawdę jest taka ważna?

Oczywiście to jak dużą doniczkę zakupimy, zależy przede wszystkim od tego, jaka roślina zostanie do niej włożona. Warto pamiętać, że im większy kwiat, tym większa powinna być donica, choć głównie zależy to od korzeni danej rośliny. Trzeba jednak zaznaczyć, że nowoczesna doniczka bardzo często jest dość dużych rozmiarów. Wynika to z trendów jakie panują.

Duża doniczka przykuwa uwagę, może mieć naprawdę ciekawy kształt, fakturę. Taka donica może stać na podłodze w salonie i być świetnym elementem dekoracyjnym. Nowoczesna doniczka pasuje także do balkonów i tarasów, może być również postawiona w ogrodzie.

Styl nowoczesnych doniczek

Współczesne doniczki są tak zróżnicowane, jeśli chodzi o styl i wygląd, że każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, co będzie pasować do danego domu lub mieszkania. Nowoczesne donice charakteryzują się tym, że wykonane są z rozmaitych materiałów. Mogą być wykonane z ceramiki, drewna, plastiku, metalu itd. Oferta doniczek jest naprawdę szeroka, zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Nowoczesne doniczki mają różne kształty. Znajdziemy wśród nich doniczki owalne, prostokątne, kwadratowe, w kształcie misy, skrzynie, doniczki na nóżkach. Są również takie, które przypominają kształt głowy lub twarzy.

Kolor i faktura współczesnych doniczek

Coraz częściej w sklepach dostępne są doniczki o intensywnych barwach, które od razu rzucają się w oczy. Modne stały się również pojemniki na kwiaty w lśniących, metalicznych kolorach. Często można znaleźć donice złote, błyszczące, gładkie, a także z wyraźnym wzorem.

Nowoczesna doniczka nie jest już tylko zwykłym, szarym pojemnikiem, osłonką dla roślin, ale jest ważnym elementem dekoracyjnym. Wybierając donice do swojego domu, możemy zachować minimalizm, jeśli chodzi o kolor i fakturę, ale zaszaleć, co do kształtu i na odwrót. To, jaką donicę wybierzemy, zależy oczywiście także od naszego gustu i tego, jaki styl panuje w miejscu, gdzie mieszkamy. Ważne jest również to, jaka roślina będzie znajdować się tejże doniczce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowoczesna doniczka.