Chcąc aktywnie spędzać czas blisko natury warto wybrać sport, który nie tylko da nam radość, ale też pozwoli na stopniowe budowanie naszej kondycji. Wśród wielu dyscyplin sportowych coraz więcej osób decyduje się na hippikę – jazda konna to sport, który możemy uprawiać w każdym wieku, a coraz większa ilość szkółek jeździeckich sprawia, że bez trudu zapiszemy się na naukę jazdy. 

Wybierz jazdę konną jako nowe hobby!

Dlaczego jazda konna staje się tak popularna? Wynika to przede wszystkim z dostępności tego sportu – liczne stajnie i stadniny stawiają na rozwój i poszukiwanie młodych talentów, jednocześnie umożliwiając osobom zainteresowanym rozwijanie pasji, jaką jest jeździectwo. Nauka jazdy na koniu może rozpocząć się już u kilkuletniego dziecka – instruktorzy podkreślają, że jest to sport, który możemy uprawiać praktycznie w każdym wieku. Jazda konna pozwala przede wszystkim na budowanie kondycji, wzmacnianie konkretnych partii mięśni, poprawianie równowagi. Samo przebywanie na świeżym powietrzu pozwoli nam na dotlenienie organizmu. 

Jak przygotować się do jazdy konnej?

Aby wyciągnąć z lekcji z instruktorem jak najwięcej musimy być nie tylko skupieni, ale też odpowiednio przygotowani. Konieczny jest dopasowany strój – kask na konia, spodnie, buty. Szukając kasku pamiętajmy o tym, aby przymierzyć kilka modeli – kask nie może nas uwierać, musi leżeć wygodnie, nie może być za mały czy za duży. Pamiętajmy również o tym, aby w czasie jazdy kask był zawsze zapięty pod szyją. 

Drugą istotną kwestią są spodnie – bryczesy jeździeckie pozwalają na zachowanie wygody podczas jazdy, jednocześnie odpowiednie dodatki, takie jak pasy silikonowe, pozwalają na stabilniejsze utrzymywanie się w siodle. Bryczesy tworzone są z trwałych i przewiewnych materiałów, aby skóra była cały czas wentylowana. 

https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/ n-shine-sweet.com zobacz