Ręczniki hotelowe stanowią niezwykle ważny element wyposażenia każdego obiektu noclegowego. Ich czystość i higieniczna świeżość może zaważyć na renomie miejsca, dlatego szczególnie ważnym jest, aby zadbać o ich najwyższy standard. Jeśli chcesz cieszyć się pięknymi i czystymi ręcznikami w swoim hotelu (a w konsekwencji zadowoleniem gości) koniecznie przeczytaj 10 zasad, które Ci w tym pomogą.

Jakie ręczniki hotelowe wybrać?

Wybierając ręczniki do hotelu najlepiej wybrać te dedykowane do takich obiektów. Są one znacznie trwalsze, mocniej obszyte, co przede wszystkim gwarantuje ich dłuższe użytkowanie. Upewnij się także, że można je prać w temperaturze minimum 60 stopni Celsjusza. Idealnie byłoby, jeśli producent dopuszcza jeszcze wyższe wartości- maksymalnie 95 stopni. Pozwoli to wówczas na dokładne wyeliminowanie wszelkich zabrudzeń, bakterii i drobnoustrojów, które mogą pojawić się na nich w trakcie użytkowania.

Aby goście byli zadowoleni z wysokiej jakości oferowanych przez Ciebie produktów, wybierz ręczniki o odpowiednio wysokiej gramaturze materiału. Im wyższa, tym lepsza jego wytrzymałość  oraz zdolność pochłaniania wody.

 

Jak prać ręczniki hotelowe. 10 najważniejszych zasad.

Ręczniki hotelowe, to obok pościeli, indywidualny zestaw każdego gościa. Muszą one charakteryzować się nie tylko eleganckim wykończeniem, ale przede wszystkim nieskazitelną czystością. Przeczytaj poniższy dekalog, aby cieszyć się nimi przez wyjątkowo długi czas.

  1. Przed pierwszym praniem, które musi odbyć się zaraz po zakupie, konieczne zapoznaj się z metką producenta, znajdującą się na ręczniku. Pozwoli Ci to odpowiednio dobrać program i temperaturę prania w zależności od rodzaju tkaniny.
  2. Ręczniki hotelowe należy prać oddzielnie. Nie należy wkładać innych tekstyliów do bębna, ze względu na aspekty higieniczne. Dodatkowo należy podzielić je na kolory, aby nie uległy zafarbowaniu.
  3. Zadbaj, aby nie przeładowywać bębna pralki. Przyjmuje się, że należy załadować maksymalnie ¾ jego wielkości. Jeśli ręczników w bębnie będzie zbyt dużo, środki piorące nie będą mogły swobodnie dostać się do każdego miejsca, a w konsekwencji nie upiorą się one odpowiednio.
  4. Temperatura prania powinna być dobrana zgodnie ze wskazaniami producenta na metce. W przeciwnym razie można łatwo uszkodzić materiał, ręczniki staną się szorstkie, a kolory wyblakłe.
  5. Warto stosować jak najniższe możliwe obroty podczas wirowania. Zagwarantuje to, że ręczniki będą znacznie dłużej puszyste i dobrej jakości. Szybkie wirowanie powoduje większe uszkodzenia ręczników oraz zagniecenia.
  6. Preferuj środki piorące w formie żelu lub płynu. Proszek do prania w standardowej formie znacznie trudniej wypłukuje się z materiału, a jego niedokładne pozbycie się sprawia, że ręcznik traci swoją pierwotną chłonność.
  7. Nie zaleca się stosowania środków zmiękczających do tkanin. Wpływają one niekorzystnie na właściwości chłonne ręcznika.
  8. Ręczniki najlepiej jest suszyć w suszarce bębnowej lub w stanie rozwieszonym. Wpływa to korzystnie na jego puszystość i żywotność.
  9. Jeśli posiadasz ręczniki kolorowe, podczas suszenia unikaj wystawiania ich na promienie UV. Mogą one nieestetycznie odbarwić tkaninę.
  10. Nigdy nie prasuj ręczników. Wysoka temperatura i silny nacisk podczas prasowania spowoduję, że będą one szorstkie w dotyku i znacznie mniej chłonne.

Pozytywne opinie gości to w branży hotelowej bardzo ważna i wartościowa rzecz. Jeśli zależy Ci, aby klient, który opuszcza Twój obiekt noclegowy był zadowolony, wypoczęty i zrelaksowany musisz skupić się na wielu różnych detalach. Jednym z nich jest właśnie idealnie przygotowany zestaw ręczników, który dopełni relaksującą kąpiel. Bądź jednak pewny, że twoje starania pozytywnie wpłyną na opinie o obiekcie oraz ilość zadowolonych gości. To gra warta świeczki!

 

 

https://www.gama-sklep.com.pl/a/414-organizacja-szafek-w-kuchni https://rain-shine-sweet.com/nowoczesne-podstawy-pod-znaki-drogowe-wygoda-dla-sluzb-bezpieczenstwo-dla-kierowcow/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/23-male-sypialnie-aranzacje