Wiele kobiet decyduje się na stworzenie we własnym domu mini salonu kosmetycznego. Doprawdy nie trzeba wiele, by się to udało. Wystarczy zaopatrzyć się w dobre akcesoria do paznokci i zamienić można się w profesjonalną manicurzystkę.

Coś więcej niż manicure

Pomalowanie paznokci to nie tylko użycie pierwszego lepszego lakieru. Płytkę trzeba wcześniej dokładnie przygotować, a dłonie wypielęgnować. Stworzenie idealnej stylizacji paznokci to proces, do którego przydaje się wiele narzędzi. Dłonie to wizytówka każdej kobiety i warto zadbać o ich pielęgnację. Dbałość o dłonie powinna zacząć się od prawidłowego nawilżenia skóry. Następnie można zabrać się za opiłowanie paznokci i usunięcie skórek.

Akcesoria potrzebne do stylizacji paznokci

Aby paznokcie pięknie się prezentowały należy przede wszystkim nadać im odpowiedniego kształtu. Wybór jest spory. Jedne kobiety wolą klasyczne migdałki, inne wybierają paznokcie długie i spiczaste, jeszcze inne stawiają na kwadraty bądź trumienki. Kupując pilnik wybierać można z różnego rodzaju ziarnistości. Im mniejsza ziarnistość, tym ostrzejszy pilnik. Niektóre kobiety podczas jednej stylizacji preferują korzystanie z kilku różnych pilniczków.

Profesjonalne usuwanie skórek

W każdej drogerii można otrzymać takie akcesoria do paznokci jak cążki oraz radełka. Są to stosunkowo tanie narzędzia, dlatego wiele kobiet wybiera właśnie je do usuwania zbędnych skórek. Niestety niewprawiona osoba może mieć kłopot z posługiwaniem się nimi i poranić sobie okolice paznokci. O wiele lepszą opcją jest zakup frezarki do paznokci. Takie urządzenie sprawia, że usunięcie skórek jest banalnie proste. Frezarką można też z powodzeniem usunąć z płytki paznokci lakier hybrydowy i żelowy. Niestety dobra frezarka kosztuje nawet kilkaset złotych, więc nie każdy może sobie na nią pozwolić.

Stylizacja paznokci prawie skończona

Paznokcie są już oczyszczone, skórki usunięte, kształt nadany, a kolor lśni z daleka. Wydawać by się mogło, że to już wszystko. Warto jednak pamiętać jeszcze o jednej rzeczy – olejku do skórek. Ciesząc się pięknymi paznokciami łatwo zapomnieć o tym ostatnim, a jednak ważnym aspekcie profesjonalnego manicure. Olejek do paznokci i skórek przede wszystkim odżywi je, wzmocni, wygładzi i pobudzi do wzrostu. Skórki wymagają szczególnej pielęgnacji, ponieważ to właśnie wały okołopaznokciowe mają skłonność do przesuszania i pękania. Użycie specjalnego olejku to tak samo ważny etap stylizacji paznokci, jak wszystkie pozostałe.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://nailscompany.eu/kategoria-produktu/manicure/akcesoria/akcesoria-akcesoria/.

https://aaron.net.pl/czy-warto-zdobyc-iso-9001/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/138-bezowe-meble-kuchenne https://robobat-polska.pl/ktore-zimowisko-wybrac-dla-dziecka/