Niby wiemy, jak nosić bieliznę, ale czasami nie zdajemy sobie sprawy, iż w czasie ciąży nosimy ją nieco inaczej. Dlaczego? Musimy przede wszystkim zadbać o to, aby bielizna w czasie odmiennego stanu była niesłychanie wygodna i służyła wzrostowi brzucha oraz biustu bez ich uciskania, jednocześnie podtrzymując je.

Bielizna ciążowa – jak ją nosić?

Zanim zaszłyśmy w ciążę, nie obchodziło nas zbytnio, z jakiego materiału była nasza bielizna. Wystarczyło nam, by była dopasowana do figury, miała wzory i seksowne koronki. Mocno obcisłe body zakrywały niedoskonałości figury.

W czasie ciąży już tych doskonałości zaciskać nie wolno. Teraz musimy brzuchowi pozwolić swobodnie rosnąć. Unikniemy dzięki temu niedotlenienia maluszka przebywającego w naszym łonie.

Bieliznę ciążową nosimy już od zakończonego drugiego miesiąca ciąży. Od tego momentu bowiem brzuch będzie sukcesywnie się powiększał, tak samo, jak biust. Nosimy bieliznę wygodną i oddychającą. Najlepiej bambusową.

Jak powinna być dobierana bielizna ciążowa?

Wybór majtek i stanika w okresie ciąży powinien być przemyślany. Muszą one nie upijać i nie obciskać. Nie ma znaczenia, czy chcemy założyć figi, czy stringi. Ważne, by tkanina była niealergizująca i bezpieczna dla skóry.

Bielizna ciążowa z naturalnych włókien w pełni zadba o zdrową skórę kobiety. Warto wybierać akcesoria bieliźniane w sposób, aby mogły służyć dłużej, aniżeli trwa ciąża.

Dobrze jest, gdy ciążowy np. staniczek będzie mógł być wykorzystany także podczas połogu i jeszcze dłużej, aż do zakończenia okresu karmienia maluszka piersią.

Ciążowa bielizna do karmienia, czyli jaka?

Biustonosze ciążowe spełniają kilka funkcji. Nie tylko podtrzymują obolałe i nabrzmiałe piersi i zdobią kobiecą kibić, ale także służą podczas karmienia dziecka piersią. Nie trzeba zdejmować całego biustonosza. Wystarczy odpiąć miseczkę i gotowe.

Dostosowany stanik ciążowy do karmienia ma odpinane miseczki. Odpinane miseczki pozwalają na swobodne i dyskretne karmienie maluszka piersią nawet, siedząc na ławce w parku.

Ciążowe staniki z odpinanymi miseczkami są uszyte z delikatnych tkanin, przewiewnych i niealergizujących. Miseczki pomimo odpinania i wyginania zachowują swój pierwotny kształt. Mają także ciepłe wypełnienie, by piersi się nie przechłodziły.

Dlaczego biustonosz do karmienia musi być szczególnie delikatny?

Tkanina musi być na tyle delikatna, by przystawiony maluszek do piersi czuł pod policzkiem jej miękkość. Nie może ona bowiem drapać wrażliwej skóry noworodka.

Prawidłowe dobranie stanika ciążowego do zadań specjalnych (ciąża i karmienie piersią) to komfort dla ciężarnej i przyszłej mamy. Ostatni rozmiar stanika zmienimy na miesiąc przed porodem, zatem warto zainwestować od razu w biustonosz do karmienia z najwyższej półki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie bielizna ciążowa.