Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, by cieszyć się naturą. Nawet niewielki ogródek pozwoli na to, aby każdego dnia móc podziwiać naturę. Przydomowy taras połączy dom z ogrodem i pozwoli na odpoczynek, kiedy tylko przyjdzie na to ochota. Jakie okna i drzwi tarasowe wybrać, by móc cieszyć się zielenią bez względu na porę roku?

Okna i drzwi tarasowe – szeroki wybór produktów

Okna i drzwi tarasowe mogą być dopasowane do konkretnego użytkownika – przekonują projektanci stolarki okiennej. Nowoczesne okna i drzwi tarasowe to przede wszystkim świetnie zaprojektowane elementy, które wspierają termoizolację domu oraz pozwalają cieszyć się widokiem na taras i ogród. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się drzwi tarasowe rozwierno-uchylne. Drzwi takie są dostępne praktycznie od ręki, cena jest atrakcyjna. Minusem może być jedynie szerokość drzwi – 110 cm to maksimum. Przy dłuższych podstawach obciążana jest konstrukcja, a same drzwi zajmować będą więcej miejsca podczas otwierania. Szukając innowacyjnych propozycji i rozwiązań, warto zwrócić uwagę na okna i drzwi tarasowe bezramowe. W ich przypadku ramy umieszczone są w murach domu, przez co są niewidoczne. By wykorzystać takie przeszklenia w domu konieczne jest ich uwzględnienie już na etapie projektowania domu. Okna bezramowe to najlepsze rozwiązanie, kiedy pragniemy wpuszczać do wnętrza jak najwięcej naturalnego światła. Okna takie przyczynią się do docieplenia pomieszczenia w sposób naturalny.

Okna i drzwi tarasowe przesuwne – nowoczesne rozwiązanie

Niebanalnym sposobem na wyróżnienie fasady domu oraz na zagwarantowanie sobie nieograniczonego widoku na ogród, są okna i drzwi tarasowe przesuwne. Konstrukcja taka opiera się na stabilnych szynach, po których przesuwane są drzwi tarasowe. Rozwiązanie to jest wygodne i praktyczne, a dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości miejsca.