Zaprojektowanie eleganckiego tarasu nie jest dzisiaj wyzwaniem – do wyboru mamy nie tylko wiele interesujących kompletów meblowych, ale również dodatki, w tym oświetlenie. Lampa bambusowa jest dzisiaj jedną z najchętniej wybieranych – elegancki oraz oryginalny design sprawiają, że znajdziemy ją nie tylko na tarasach, ale też w ogrodach czy na balkonach. Jakie oświetlenie zaproponują nam topowi producenci?

Lampa bambusowa w przestrzeni tarasowej

Delikatne oświetlenie tarasowe nadaje temu miejscu charakteru, estetyki – wybór nie powinien być więc przypadkowy. Jedną z ciekawszych propozycji jest lampa bambusowa – jest to produkt wykonany w całości z pnączy bambusowych, pozyskiwanych z plantacji o zrównoważonym rozwoju. Lampa bambusowa dostępna jest w kilku rozmiarach, możemy więc bez trudu dopasować produkt do naszych potrzeb czy wielkości tarasu. Lampa posiada otwór, przez który bez trudu przewleczemy gwint żarówki i zainstalujemy lampion na wiszących girlandach w ogrodzie czy na tarasie. Lampa bambusowa doskonale wpisze się w aranżacje prowansalskie, rustykalne czy nowoczesne. 

Lampy solarne – ekologiczny sposób na oświetlenie ogrodu

Szukając nowoczesnych form oświetlenia tarasu czy ogrodu nie sposób przeoczyć lamp solarnych – urządzenia te zaskakują innowacyjnym wyglądem, ale i sposobem ładowania. Lampy solarne mogą być zasilane poprzez kabel USB, jak i ładowane poprzez wykorzystanie energii słonecznej. To ekologiczne rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu osobom świadomym konieczności ochrony środowiska. Lampy posiadają aluminiowe stelaże malowane proszkowo – materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci i korozją. Lampy solarne mogą świecić w kilku trybach – w zależności od intensywności światła decydujemy o tym, jak szybko bateria oddaje energię.