Nowoczesny komplet sztućców nie tylko pozwoli nam na wygodne spożywanie ulubionych dań – taki komplet całkowicie zmieni odbiór stołu i sprawi, że podniesie się jego estetyka. Decydując się na zakup nowych sztućców warto zwrócić szczególną uwagę na tworzywa i materiały oraz na to, w jaki sposób zdobione są konkretne komplety. Jaki zestaw wybrać?

Komplet sztućców w naszych jadalniach

Szukając ciekawe kompletu sztućców przede wszystkim zwracajmy uwagę na tworzywa – wśród najczęściej rekomendowanych wymienia się stal nierdzewną 18/10, która zabezpieczona jest przed wilgocią, korozją, odkształcaniem czy ścieraniem. Takie sztućce bez obaw możemy czyścić w zmywarkach. Komplet sztućców ze stali nierdzewnej zachowa wspaniały wygląd przez szereg lat. Sztućce oferowane są w rozbudowanych kompletach – producenci zaproponują nam zestawy składające się z 24, 48 lub 68 elementów – warto wybrać produkt dopasowany do naszych potrzeb. Komplet sztućców sprzedawany jest w specjalnej, dedykowanej walizce, przez co możemy w sposób bezpieczny przechowywać nasze sztućce. Warto wspomnieć, że poza klasycznymi sztućcami producenci zaoferują nam również komplety łyżeczek do herbaty, widelczyki do ciast czy też sztućce dla dzieci. 

Jak zdobiony jest komplet sztućców?

Dzisiejsze propozycje projektantów dotyczące kompletów sztućców zaskakują pod względem estetycznym: w sklepach takich jak gerlach.pl znajdziemy sztućce wykorzystujące motywy florystyczne, ornamenty, ale również elementy, które doskonale wpisują się w nowoczesne wzornictwo. Wiele z oferowanych kompletów posiada wydłużone trzonki, co wysmukla linię sztućców i sprawia, że prezentują się one jeszcze lepiej. Sztućce mogą być grawerowane – podczas kupna możemy określić, czy na trzonkach widnieć będą nasz inicjały czy nazwisko. Taki komplet grawerowanych sztućców to świetny pomysł na prezent dla bliskiej, młodej pary z okazji ślubu czy rocznicy.