Samodzielne przygotowywanie posiłków może być świetnym sposobem na zmianę przyzwyczajeń żywieniowych, jak również na poznawanie nowych smaków. Aby wdrożyć plan lepszej diety w domu warto postawić na nowy zestaw garnków. Współcześnie producenci i projektanci garnków dbają o to, aby garnki wspierały nas w codziennym przygotowywaniu potraw i pozwalały podnosić ich jakość. 

Funkcjonalny zestaw garnków w naszych kuchniach

Idealny zestaw garnków to komplet dopasowany do naszych potrzeb – przede wszystkim wybierajmy zestawy w których ilość elementów odpowiada naszym oczekiwaniom. W sklepach takich jak gerlach.pl bez trudu znajdziemy komplety garnków składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Drugim istotnym czynnikiem są tworzywa – dzisiaj najbardziej pożądanymi są komplety garnków stalowych. Stal nierdzewna 18/10 jest materiałem doskonale sprawdzającym się w naszych kuchniach – nie odkształca się ona, nie jest podatna na działanie korozji, zachowuje doskonały wygląd nawet po wielu latach użytkowania. Zestaw garnków z takiego tworzywa może być wykorzystywany na każdym typie kuchenki. Olbrzymim atutem garnków stalowych jest umieszczanie w ich dnach specjalnych dysków – zadaniem dysku jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka oraz przyspieszenie procesu gotowania. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest oszczędność energii.

Zestaw garnków z patelniami

Zestaw garnków warto wybrać przez wzgląd na jego elementy – poza samymi garnkami i pokrywkami w kompletach znajdziemy również patelnie. Kupując taki komplet warto przyjrzeć się patelni z bliska – najlepsze to dzisiaj patelnie ceramiczne, w których dno wyściełane jest powłokami. Takie patelnie pozwolą nam na smażenie na mniejszej ilości tłuszczu, co wpłynie na jakość i kaloryczność przygotowywanej potrawy.