Nie wszystkie rośliny w ogrodzie muszą rosnąć w gruncie – wiele z nich można posadzić w donicach dekoracyjnych, co doda jeszcze więcej uroku ogrodowi i sprawi, że będzie wyglądał wyjątkowo. Wraz z donicami dekoracyjnymi powinna jednak do ogrodu wkroczyć trwałość, ponieważ te niskiej jakości szybko zaczną szpecić ogród. Na co zwracać uwagę, wybierając donice?

Mrozy i upały

Wybierając donice dekoracyjne należy zwrócić uwagę na to, by były odporne na działanie wysokiej i niskiej temperatury. Donice dekoracyjne często pozostawiane są w ogrodach przez większą część roku, a co za tym idzie, prędzej czy później będą stały w palącym słońcu lata czy przezimują w ogrodzie. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie wykonano ich z surowców, które łatwo ulegną zniszczeniu w takich warunkach lub czy przypadkiem nie stracą właściwego koloru. Najlepiej by wybrane donice miały potwierdzenie producenta, że są odporne na działanie różnorodnych temperatur – wówczas można je reklamować, gdyby coś się jednak z nimi stało, a warunki, w których utrzymywane były donice nie były przekroczone. To daje gwarancję, że donica dekoracyjna przez wiele lat będzie cieszyć swoim wyglądem.

Deszcze i wiatry

Donice dekoracyjne, które chcemy trzymać w ogrodzie powinny być odpowiednio ciężkie, by nie przewrócił ich silny wiatr – te zdarzają się nawet latem. Jednocześnie trzeba pamiętać, że powinny mieć możliwość odprowadzania wody, ponieważ w innym przypadku ulewy czy długotrwałe mżawki mogą negatywnie wpłynąć na rośliny rosnące w donicach dekoracyjnych. Poza tym niektóre z donic dekoracyjnych, szczególnie drewniane, nie nadają się do dłuższego utrzymywania w wilgoci i niezależnie od stopnia impregnacji i jakości użytych do tego środków mogą zostać uszkodzone. Jeśli więc wybieramy donice dekoracyjne do ogrodu, to warto skupić się na tych ceramicznych, które są zarówno trwałe, jak i praktyczne.

Rośliny wieloletnie

Wraz z trwałymi donicami dekoracyjnymi w ogrodzie pojawią się nowe rośliny. W przypadku donic bardzo praktyczne będą rośliny wieloletnie – dzięki temu raz zasadzone i odpowiednio pielęgnowane będą rosły w donicach przez lata, a ogród co roku będzie równie piękny i nawet zima pozostanie w nim ślad roślinności i zieleni. Pamiętać jednak należy, by zwrócić w takim przypadku uwagę na odporność na mrozy wybranych roślin – możliwe, że jest ona mniejsza niż donic dekoracyjnych, a w związku z tym donice wraz z roślinami powinny być wówczas schowane na sezon zimowy lub w inny sposób odpowiednio zabezpieczone przed mrozem i śniegiem.

Więcej informacji znajdziesz na stronie doniczka dekoracyjna.

https://corralesartists.org/nowoczesne-meble-wypoczynkowe-na-taras-jaki-komplet-wybrac/ adwokaci katowice https://www.gama-sklep.com.pl/a/520-kuchnia-w-bieli-i-drewnie