Kuchnia w kształcie litery L jest jedną z najczęściej występujących. Jest to spowodowane tym, że pasuje ona zarówno do małych, jak również do dużych pomieszczeń. W zdecydowanej większości spotykana jest ona w małych kawalerkach, gdzie trzeba pomyśleć o rozsądnym zagospodarowaniu całej przestrzeni.

“Open space” w domu

Kuchnia w kształcie litery L zdecydowanie sprawdza się w przypadku otwartych pomieszczeń. Nie można powiedzieć, że źle wygląda w zamkniętych pomieszczeniach. Jest wręcz odwrotnie. Tylko, że ten układ pozwala swobodnie przejść z jednego pomieszczenia do drugiego. Najczęściej z kuchni do pokoju dziennego. Taką umowną granicą pomiędzy jednym a drugim miejscem, staje się najczęściej barek kuchenny lub długi stół przy którym na ogół ustawione są hokery, zamienne z krzesłami na długich i wysokich nogach. 

Kuchnia w kształcie litery L, czyli urządzamy aneks

Tego typu układ kuchenny doskonale sprawdza się w miejscu, gdzie planujemy urządzić tylko mały aneks. Nawet w dużych domach taka sytuacja bardzo często się zdarza. W szczególności u osób, które niezbyt lubią gotować. Zabudowa kuchenna obejmuje dwie ściany, a trzecia pozostaje wolna. W tym miejscu można postawić stół kuchenny, gdzie będzie można zasiąść do wspólnych posiłków. Oczywiście, jest to tylko sugestia, ponieważ każda osoba decyduje samodzielnie o tym, co chciałaby ustawić koło wolnej ściany. Nie musi to być nic – przestrzeń może pozostać wolna. Nie trzeba decydować się na coś, czego kompletnie nie mamy zamiaru w kuchni używać. 

Metalowy stojak na ręczniki ngchenzi.com .fcbu.org